Të gjitha kategoritë

Filtër xhepi i mbështetur nga vetja

home>Produkte>Pastrues industrial i ajrit>Filter me Efikasitet të Mesëm>Filtër xhepi i mbështetur nga vetja

  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1663572873719640.png
  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1614584560760935.jpg

Filtër ajri xhepi F9 i vetë-mbështetur me ndarës diamanti

Filtër ajri xhepi F9 i vetë-mbështetur me ndarës diamanti:

Filtra aerodinamikë të vetë-mbështetur për HEPA, parafiltrim, filtrim karboni dhe sistem filtrimi xhepi.

Ndarësit aerodinamikë të xhepit me tuba dhe filtri në formë kurrizi janë krijuar për të kanalizuar ajrin për ngarkimin e grimcave në të gjithë thellësinë e xhepit dhe rezistencën minimale të rrjedhës së ajrit.

Xhepat vetë-mbështetës qëndrojnë të ngurtë në rrjedhat e ajrit të turbullt dhe gjatë mbylljes së turbinës.

Aplikimet:

filtrimi i grimcave të trashë dhe të imët; filtrimi i sistemit të turbinave me gaz

Lloji: filtri me shumë xhepa

Korniza: çelik i galvanizuar, alumini ose plastika

Media e filtrit: fibër sintetike e strukturuar në mënyrë progresive

Rondelë: EVA ose asnjë për kornizën plastike

EN 779 Klasa:G3-F7

Arrestimi mesatar:80%-99%(ASHRAE 52.1-1992)

MERV:MERV 5-13(ASHRAE 52.2-1999)

DIN 53438 Ndezshmëria: F1

Standardi UL 900: KLASA 2

Rënia përfundimtare e presionit: (rekomandohet) 350Pa(G3-F5)-500Pa(F6-F7)

Max. shkalla e rrjedhës së ajrit: 125% e normës nominale të rrjedhës së ajrit

Max. temperatura e funksionimit: 100

Max. lagështia relative: 100%

Specifikimet si më poshtë:

MOQ: 1 copë

Garanci: muaj 3

Koha e dorëzimit: 7 deri në 30 ditë pune

Porti: Shanghai

Kushtet e pagesës: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / P, D / A

Mostrat: në dispozicion.

turne në fabrikë: i mirëpritur

Filtri aerodinamik i vetë-mbështetur për sistemin e filtrimit të ajrit emërtohet edhe si: Filtri i ajrit, filtri HEPA, Parafiltri, Filtri xhepi.

Na kontaktoni

Produkte Description:

Filtri xhepi me efikasitet të mesëm përdoret kryesisht në sistemet qendrore të ajrit të kondicionuar dhe furnizimit me ajër të centralizuar. Përdoret gjithashtu për filtrimin e nivelit të mesëm të sistemeve të ajrit të kondicionuar për të mbrojtur filtrin e nivelit tjetër. Ajri i përpunuar nga filtri me efikasitet mesatar mund t'i dërgohet drejtpërdrejt përdoruesit. Filtri me efekt mesatar të tipit çanta ka një kornizë me spërkatje me pllakë të ftohtë, fletë të galvanizuar dhe forma të tjera. Materiali i filtrit është fibër qelqi prej pëlhure jo të endura. Mund të përdoret si filtër primar, i mesëm dhe i lartë për të mbrojtur sistemin e filtrimit. Filtri i ajrit ka gjithmonë një strukturë qese të sheshtë, diamanti, huall mjalti dhe tip V. Ai merr procesin e veçantë të izolimit me nxehtësi tejzanor, i cili zëvendësoi procedurën origjinale për të shmangur rrjedhjen e grimcave të pluhurit në zyrën e vrimës, si dhe për të rritur efikasitetin dhe performancën e filtrit. Çanta e tipit V përcaktohet nga gjendja mjedisore e pajisjes.

Aplikimet:

Filtrat e xhepit me efikasitet të mesëm përdoren gjerësisht në sistemet industriale të pastrimit të ajrit, farmaceutikë, spitale, elektronikë, ushqim dhe pastrime të tjera industriale. Mund të përdoret gjithashtu si filtrim në pjesën e përparme të filtrave të ajrit me efikasitet të lartë për të reduktuar ngarkesën e filtrit kryesor të ajrit dhe zgjasin jetën e tyre të shërbimit. Për shkak të sipërfaqes së madhe drejt erës së filtrit të qeseve. Ka një kapacitet të madh të grimcave të pluhurit dhe një shpejtësi të ulët të erës. Konsiderohet të jetë struktura më e mirë e filtrit me efikasitet të mesëm aktualisht.

Specifikimi i efikasitetit mesatar:

KlasëF5-F8
Materiali i filtritMedia sintetike të endura jo të endura me rrjetë teli në anën e rrjedhës së poshtme
Materiali i kornizësKarton, bord çeliku, nxjerrje alumini
Shkalla e FiltrimitEfikasiteti mesatar
tipar1. Ana e madhe e erës, kapaciteti i madh mbajtës i pluhurit, shpejtësia e lartë e erës.
2. Adoptoni fibra speciale jo të endura ose qelqi për tu filtruar.
3. Madhësia e grimcave të filtrit mbi 0.5um.
4. Efikasiteti i filtrit 40% -95% (Colorimetry)
5. Shkalla e filtrit: F5-F8
6. Për të zgjatur ciklin e zëvendësimit, ulni kostot
AplikacionProductsshtë produkt ideal i konfigurimit për t’u përdorur gjerësisht në sistemin e ventilimit.
CertifikimISO9001-2008
FAQ

1. Pyetje: A jeni një kompani tregtare apo një prodhues?

Përgjigje: Ne jemi një prodhues profesional i filtrit të ajrit nga lënda e parë në produktin e përfunduar me linjë prodhimi të plotë automatike.


2. Pyetje: A mund të kem mostra?

A: Po, sigurisht. Kostoja e mostrës mund të rimbursohet nëse bëni porosi zyrtare në të ardhmen. Ju vetëm duhet të na tregoni informacionin e kontaktit të marrësit, informacionin e korrierit dhe numrin e llogarisë. Nëse nuk keni një llogari korrieri, ne do të organizojmë dhe llogarisim për ju një ngarkesë të parapaguar.


3. Pyetje: A mund ta personalizoni për mua?

Përgjigje: Po, sigurisht nëse mund të na jepni specifikime të hollësishme ose dizajne për ne.


4. Pyetje: A mund të përdor paketën tonë të projektuar?

Përgjigje: Po, madhësia, ngjyra, logoja dhe stili i paketimit të produktit janë përshtatur.


5. Pyetje: Cili është MOQ juaj?

Përgjigje: Normalisht, 500 grupe/artikull. Ne mirëpresim ngrohtësisht çdo porosi provë, QTY më e vogël se MOQ-ja jonë.


6. Pyetje: Kur është koha juaj e dorëzimit?

Përgjigje: Në përgjithësi, 5-7 ditë pune për mostrat ekzistuese, brenda 20-25 ditëve për prodhimin në masë.


7. Pyetje: Si mund të paguaj?

Përgjigje: Unë rekomandoj fuqimisht shërbimin e Sigurimit të Tregtisë në platformën Alibaba. T/T, L/C, Western Union, Money Gram etj janë të pranueshme.


8. Pyetje: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?

A: 30% depozitë paraprakisht dhe 70% bilanc përpara dërgesës.


Filtër ajri xhepi F9 i vetë-mbështetur me ndarës diamanti:

Filtra aerodinamikë të vetë-mbështetur për HEPA, parafiltrim, filtrim karboni dhe sistem filtrimi xhepi.

Ndarësit aerodinamikë të xhepit me tuba dhe filtri në formë kurrizi janë krijuar për të kanalizuar ajrin për ngarkimin e grimcave në të gjithë thellësinë e xhepit dhe rezistencën minimale të rrjedhës së ajrit.

Xhepat vetë-mbështetës qëndrojnë të ngurtë në rrjedhat e ajrit të turbullt dhe gjatë mbylljes së turbinës.

Aplikimet:

filtrimi i grimcave të trashë dhe të imët; filtrimi i sistemit të turbinave me gaz

Lloji: filtri me shumë xhepa

Korniza: çelik i galvanizuar, alumini ose plastika

Media e filtrit: fibër sintetike e strukturuar në mënyrë progresive

Rondelë: EVA ose asnjë për kornizën plastike

EN 779 Klasa:G3-F7

Arrestimi mesatar:80%-99%(ASHRAE 52.1-1992)

MERV:MERV 5-13(ASHRAE 52.2-1999)

DIN 53438 Ndezshmëria: F1

Standardi UL 900: KLASA 2

Rënia përfundimtare e presionit: (rekomandohet) 350Pa(G3-F5)-500Pa(F6-F7)

Max. shkalla e rrjedhës së ajrit: 125% e normës nominale të rrjedhës së ajrit

Max. temperatura e funksionimit: 100

Max. lagështia relative: 100%

Specifikimet si më poshtë:

MOQ: 1 copë

Garanci: muaj 3

Koha e dorëzimit: 7 deri në 30 ditë pune

Porti: Shanghai

Kushtet e pagesës: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / P, D / A

Mostrat: në dispozicion.

turne në fabrikë: i mirëpritur

Filtri aerodinamik i vetë-mbështetur për sistemin e filtrimit të ajrit emërtohet edhe si: Filtri i ajrit, filtri HEPA, Parafiltri, Filtri xhepi.


Kategoritë e nxehta