Të gjitha kategoritë

Parafiltrat

home>Produkte>Pastrues industrial i ajrit>Parafiltrat

  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1614590506905219.jpg

Filtër ajri para panelit që lahet

Materiali dhe Performanca

Përparësitë

Bërthama e filtrit përbëhet nga një media e përforcuar me fibra poliestër të lidhur me një metal të zgjeruar

rrjeti mbështetës i cili më pas është Pleated, duke rritur sipërfaqen e Filtrimit në 3 herë atë të

zona e fytyrës. Këto seri kanë karakteristika të tilla si të disponueshme në efikasitet prej 90% në grimcat 5 mikronë,

rrjedhje e madhe e ajrit, rezistencë e ulët, kapacitet i lartë mbajtës pluhuri, çmim i arsyeshëm dhe kosto e ulët.

Na kontaktoni

Filtër ajri para panelit që lahet

Materiali dhe Performanca

KornizëAlumimun
Filter MediaFibra sintetike
Mbroni rrjetatRrjeta alumini

Përparësitë e materialit dhe performancës:

Bërthama e filtrit përbëhet nga një media me fibër poliesteri të përforcuar të lidhur në një rrjetë mbështetëse metalike të zgjeruar. Më pas ajo palohet për të rritur sipërfaqen e filtrimit me 3 herë më shumë se sipërfaqja normale. Për shkak të së cilës filtri arrin efikasitet prej 90% në grimcat 5 mikron dhe ka rrjedhje të madhe ajri, rezistencë të ulët, kapacitet të lartë mbajtës të pluhurit, çmim të arsyeshëm dhe kosto të ulët.

Aplikime:

1. i përdorshëm për filtrimin primar të sistemit të ventilimit.

2. siguron filtrim primar në industrinë elektronike, ushqimore, automobilistike, kimike, farmaceutike etj.

3. Përdoret si filtra të fazës së parë në sistemin e kondicionimit të ajrit në sistemin e filtrimit me shumë nivele.

Specifikimi dhe parametrat teknikë

Model Madhësia L * W * H (mm)Rrjedhja e ajrit të vlerësuar (m³ / orë)Rezistenca fillestare (pa)Efikasiteti (metoda kolorimetrike)
CG595 * 595 * 46300060 G3 / G4
CG595 * 495 * 462500
CG595 * 295 * 461500
CG495 * 495 * 462000
Madhësia e veçantë mund të jetë në përputhje me kërkesat e veçanta të klientit

karakteristika

1) Për shkak të rezistencës së mirë ndaj korrozionit është i aplikueshëm në industritë e spërkatjes.

2) Shërbim për jetë të gjatë.

3) Rezistencë e ulët, zonë e madhe filtri, rrjedhje e lartë e ajrit.

4) Trashësia standarde: 21mm, 25mm, 46mm.

5) Korniza të ndryshme për zgjedhjen tuaj: 

Alumini.

Çeliku të galvanizuar.

Kornizë kartoni.

 Përshkrim:

Përdoret kryesisht për filtrimin e grimcave 10um. Zbatohet në sistemin qendror të kondicionimit si parafiltër. ​​Përdoret gjithashtu në sistemet e gazit të shkarkimit në mjegull boje dhe në dyshemenë e kabinës së spërkatjes së thatë.


FAQ

1.P: A jeni një kompani tregtare apo një prodhues?

Përgjigje: Ne jemi një prodhues profesional i filtrit të ajrit nga lënda e parë në produktin e përfunduar me linjë prodhimi të plotë automatike.


2. Pyetje: A mund të kem mostra?

A: Po, sigurisht. Kostoja e mostrës mund të rimbursohet nëse bëni porosi zyrtare në të ardhmen. Ju vetëm duhet të më tregoni informacionin e kontaktit të marrësit dhe numrin e llogarisë së korrierit. Nëse nuk keni një llogari korrier, ne do të llogarisim për ju, mallrat e parapaguara.


3. Pyetje: A mund ta personalizoni për mua?

Përgjigje: Po, sigurisht nëse mund të na jepni specifikime ose vizatime të hollësishme.


4. Pyetje: A mund të përdor paketën tonë të projektuar?

Përgjigje: Po, madhësia, ngjyra, logoja dhe stili i paketimit të produktit janë përshtatur.


5. Pyetje: Cili është MOQ juaj?

Përgjigje: Normalisht, 500 grupe/artikull. Ne gjithashtu mirëpresim ngrohtësisht çdo porosi prove, QTY më e vogël se MOQ-ja jonë. Nëse keni një urdhër prove gjithashtu mirëpritur të më tregoni.


6. Pyetje: Kur është koha juaj e dorëzimit?

Përgjigje: Në përgjithësi, 5-7 ditë pune për mostrat ekzistuese, brenda 20-25 ditëve për prodhimin në masë.


7. Pyetje: Si mund të paguaj?

Përgjigje: Unë rekomandoj fuqishëm shërbimin e Sigurimit të Tregtisë në platformën Alibaba. T/T, L/C, Western Union, MoneyGram etj janë të pranueshme.


8. Pyetje: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?

A: 30% depozitë paraprakisht dhe 70% bilanc përpara dërgesës.

Kategoritë e nxehta