Të gjitha kategoritë

Filtër xhepi

home>Produkte>Pastrues industrial i ajrit>Filter me Efikasitet të Mesëm>Filtër xhepi

  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1662025969808543.jpg
  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1614646224324908.jpg

me efikasitet të mesëm F5 F6 F7 F8 F9 Xhep me tekstil me fije qelqi që lahet Filtri i ajrit

Medium-efficiency pocket filter is mainly used in central air-conditioning and centralized air supply systems, and can be used for intermediate-level filtration of air-conditioning systems to protect the next-level filter . The air processed by the medium efficiency filter can be sent directly to the user. Bag-type medium effect filter’s frame is cold plate sprayed, galvanized sheet and other forms. The filter material is a non-woven fabric glass fiber . It can be used as primary, medium and senior filter to protect inferior filter of system . Bag air filter always have the following structures flat, diamond, honeycomb and V type. It adopts special procedure of ultrasonic heat sealing which replaced the original process and avoid dust particles leakage on pinhole office as well as enhance filter efficiency and performance. The amount of small V type bag is determined by condition is which the filtration system is installed.

Na kontaktoni

Produkte Description:

Medium-efficiency pocket filter is mainly used in central air-conditioning and centralized air supply systems, and can be used for intermediate-level filtration of air-conditioning systems to protect the next-level filter . The air processed by the medium efficiency filter can be sent directly to the user. Bag-type medium effect filter’s frame is cold plate sprayed, galvanized sheet and other forms. The filter material is a non-woven fabric glass fiber . It can be used as primary, medium and senior filter to protect inferior filter of system . Bag air filter always have the following structures flat, diamond, honeycomb and V type. It adopts special procedure of ultrasonic heat sealing which replaced the original process and avoid dust particles leakage on pinhole office as well as enhance filter efficiency and performance. The amount of small V type bag is determined by condition is which the filtration system is installed.

Aplikimet:

Medium efficiency pocket filters are widely used in industrial air purification systems, pharmaceuticals, hospitals , electronics , food and other industrial purification systems .They can also be used as front-end filtration of high-efficiency air filters to reduce the load of the main air filter and extend their service life. Due to the large windward surface of the bag filter .It has a large dust holding capacity and a low wind speed and is considered to be the best medium-efficiency filter structure at present.

Specifikimi i efikasitetit mesatar:

KlasëF5-F8
Materiali i filtritMedia sintetike të endura jo të endura me rrjetë teli në anën e rrjedhës së poshtme
Materiali i kornizësKarton, bord çeliku, nxjerrje alumini
Shkalla e FiltrimitEfikasiteti mesatar
tipar1. Ana e madhe e erës, kapaciteti i madh mbajtës i pluhurit, shpejtësia e lartë e erës.
2. Adoptoni fibra speciale jo të endura ose qelqi për tu filtruar.
3. Madhësia e grimcave të filtrit mbi 0.5um.
4. Efikasiteti i filtrit 40% -95% (Colorimetry)
5. Shkalla e filtrit: F5-F8
6. Për të zgjatur ciklin e zëvendësimit, ulni kostot
AplikacionProductsshtë produkt ideal i konfigurimit për t’u përdorur gjerësisht në sistemin e ventilimit.
CertifikimISO9001-2008


FAQ

1. Pyetje: A jeni një kompani tregtare apo një prodhues?

Përgjigje: Ne jemi një prodhues profesional i filtrit të ajrit nga lënda e parë në produktin e përfunduar me linjë prodhimi të plotë automatike.


2. Pyetje: A mund të kem mostra?

A: Po, sigurisht. Kostoja e mostrës mund të rimbursohet nëse bëni porosi zyrtare në të ardhmen. Ju vetëm duhet të na tregoni informacionin e kontaktit të marrësit, informacionin e korrierit dhe numrin e llogarisë. Nëse nuk keni një llogari korrieri, ne do të organizojmë dhe llogarisim për ju një ngarkesë të parapaguar.


3. Pyetje: A mund ta personalizoni për mua?

Përgjigje: Po, sigurisht nëse mund të na jepni specifikime të hollësishme ose dizajne për ne.


4. Pyetje: A mund të përdor paketën tonë të projektuar?

Përgjigje: Po, madhësia, ngjyra, logoja dhe stili i paketimit të produktit janë përshtatur.


5. Pyetje: Cili është MOQ juaj?

Përgjigje: Normalisht, 500 grupe/artikull. Ne mirëpresim ngrohtësisht çdo porosi provë, QTY më e vogël se MOQ-ja jonë.


6. Pyetje: Kur është koha juaj e dorëzimit?

Përgjigje: Në përgjithësi, 5-7 ditë pune për mostrat ekzistuese, brenda 20-25 ditëve për prodhimin në masë.


7. Pyetje: Si mund të paguaj?

Përgjigje: Unë rekomandoj fuqimisht shërbimin e Sigurimit të Tregtisë në platformën Alibaba. T/T, L/C, Western Union, Money Gram etj janë të pranueshme.


8. Pyetje: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?

A: 30% depozitë paraprakisht dhe 70% bilanc përpara dërgesës.


Kategoritë e nxehta