EN
Të gjitha kategoritë

Media e filtrit xhep

home>Produkte>Materiale të papërpunuara>Media e filtrit xhep

  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1617349380978875.jpg

Rrotull filtri i ventilimit të ajrit F5 F6 F7 F8 media filtri xhepi ajri / çantë filtri xhepi kimik

Na kontaktoni

Rrotull filtri i ventilimit të ajrit F5 F6 F7 F8 media filtri xhepi ajri / çantë filtri xhepi kimik

Xhepat me efikasitet të mesëm filtri i medias roll F5 ~ F8 është të dizajnuara për një gamë të gjerë të kondicionimit të ajrit dhe aplikacioneve të përgjithshme të ventilimit ku do të trajtohen vëllime të mëdha të ajrit dhe sistemeve që kanë nevojë për kapacitet të lartë mbajtës pluhuri të shoqëruar me një rezistencë të ulët.

Përdoret gjerësisht në të gjitha llojet e filtrave të xhepit, filtrave të qeseve, parafiltrave për sistemin HVAC dhe ventilimit.

 

1. Media: fibra sintetike
2. Diapazoni i efikasitetit nga: F5, F6, F7, F8 (EN 779)
3. Efikasiteti mesatar: 45%, 65%, 85%, 95%
4. Ngjyra e medias në dispozicion: e bardhë, jeshile, rozë, e verdhë


1. isshtë e endur posaçërisht me fibra super të hollë, përmbajtje të materialit filtër fibra elektrike statike.

2. Madhësia e pluhurit: 1 ose është më e vogël se 1 mikron)

3. Depërtueshmëria e lartë

4. Jetë e gjatë pune.

5. Kapaciteti i madh mbajtës i pluhurit, efikasiteti i lartë, dëmtimi i ulët për shkak të shtypjes;

6. Rezistenca e temperaturës deri në 80


Korniza e galvanizimit (trashësia e skajit të jashtëm: 20 mm dhe 25 mm janë të gjitha në dispozicion)

Korniza e aliazhit të aluminit (trashësia e skajit të jashtëm: 20 mm dhe 25 mm janë të gjitha në dispozicion)