Të gjitha kategoritë

Filtri i Karbonit i aktivizuar

home>Produkte>Pastrues industrial i ajrit>Filtri i Karbonit i aktivizuar

  • https://www.airfiltech.com/upload/product/1614648245890534.jpg

Filtri i ajrit të panelit të karbonit të aktivizuar

Karakteristikat e filtrit të ajrit të aktivizuar me karbon:

Lloji: Filtri i ajrit me karbon aktiv

Korniza: Kornizë inox ose alumini

Media: Karboni aktiv

Mbrojtja e rrjetës: Rrjetë alumini ose rrjetë hekuri me spërkatje

Klasa EN779: G3, G4

Ndalimi mesatar: 80-90%, ≥90%

Temp. Rezistenca: 100°C

Lagështia: 100%

Na kontaktoni

Karakteristikat e filtrit të ajrit të aktivizuar me karbon:

Lloji: Filtri i ajrit me karbon aktiv

Korniza: Kornizë inox ose alumini

Media: Karboni aktiv

Mbrojtja e rrjetës: Rrjetë alumini ose rrjetë hekuri me spërkatje

Klasa EN779: G3, G4

Ndalimi mesatar: 80-90%, ≥90%

Temp. Rezistenca: 100°C

Lagështia: 100%

Avantazhi i filtrit të ajrit të aktivizuar me karbon:

1. Karboni i aktivizuar ngjitet në mënyrë uniforme në media poliesteri.

2. Është optimale dhe efektive për të hequr një sërë pluhuri dhe erë të veçantë.

3. Është shumë ekonomik me kosto të ulët fillestare dhe të mirëmbajtjes.

4. Është i zëvendësueshëm për filtrat e përgjithshëm të grimcave për shkak të performancës dhe efikasitetit të shkëlqyer dhe rezistencës së fortë kimike + hidrolizë.

5. Ka madhësi të ndryshme me porosi.

Aplikimi i filtrit të ajrit të aktivizuar me karbon:

1. Përdoret në vendin IAQ, sistemin HVAC, në aeroport, spital, fabrikë gjysmëpërçuese etj.

2. Kompanitë e biologjisë ku kërkohet ajër shumë i pastruar nga ambienti i dhomës.

Specifikimet e filtrit të ajrit të aktivizuar nga karboni dhe parametrat teknikë

Nr ModelMe përmasa të mëdha L * W * H (mm)Rrjedha e vlerësuar e ajrit (m³ / orë)Rezistenca fillestare (pa)Efikasitet
C-G3 / G4290 * 595 * 22500≤4580% -90% (Arrestimi)
C-G3 / G4290 * 595 * 461500
C-G3 / G4595 * 595 * 463000
C-G3 / G4595 * 495 * 462500
C-G3 / G4 595 * 295 * 461500
C-G3 / G4495 * 495 * 462000
C-G3 / G4595 * 595 * 955000

madhësia e veçantë mund të jetë në përputhje me kërkesat e veçanta të klientit


KPK

1. Pyetje: Nga cilat vende apo rajone janë klientët dhe klientët e Sffiltech?

R: Për Sffiltech, klientët tanë janë kryesisht nga Evropa, Amerika e Veriut dhe Lindja e Mesme. Nëse është e nevojshme , ne mund të furnizojmë produktet tona edhe në rajone dhe vende të tjera .


2. Pyetje: A mund të ofroni mostra falas për Sffiltech?

R: Po, Sffiltech Industry do të ofrojë mostra falas për inspektim të cilësisë në emrin tuaj.


3. Pyetje: Po në lidhje me kohën e drejtimit?

R: Bazuar në kërkesën dhe specifikimet tuaja të sasisë, industria Sffiltech ofron kohë udhëheqëse për referenca:

● Rendit shembull: 1-3 ditë pas marrjes së pagesës së plotë.

●Porosia e aksioneve: 3-7 ditë pas marrjes së pagesës së plotë.

● Porosi OEM: 12-20 ditë pas depozitimit.


4. Pyetje: Po për shërbimet pas shitjes?

R: 1 vit garanci për të gjitha llojet e produkteve Sffiltech. Nëse ka ndonjë produkt të pakualifikuar, ne do t'ju japim një pjesë të re zëvendësuese falas në porosinë tjetër.